Zubné kefky pre deti – sprievodca

on

Ako sa len v tých zubných kefkách vyznať? Povie si nejedna mamička  alebo otecko, len čo začnú ich deťúrencom rásť prvé zúbky.

Takže tu je náš sprievodca vo svete ekologických zubných kefiek, jednoduchý ale praktický:

  1. po dlhých bolesťami strávených nocí vykukne v ústočkach pár mesačného bábätka prvý zúbok – dva…ako ďalej? častokrát sa to deje, keď deti začínajú s príkrmami, postupne si zvykajú žuť avšak ešte ich malé rúčky nie sú  schopné udržať obratne kefku tak, aby si s nimi zúbky vyčistili a  podráždené ďasná pomasírovali. V tomto období zvyčajne od 4 mesiacov do cca 10 mesiacov, je vhodné bábätku pomôcť silikónovou kefkou na prst. Navlečiete si 1 ks kefky na prst, pridáte zubnú pastu – tá vhodná na papanie je od Jack n´Jill a pomaličky krúživými pohybmi masírujete ako prvé zúbky tak aj ďasná.

IMG_1763

Len čo prídu dni, kedy silikónovú kefku aj s vaším prstom bude bábätko z chuti hrýzť, čo pocítite veľmi ľahko, prichádza k zmene zubnej kefky…

2.  vaše dieťatko už oslávilo prvé narodeniny, prstíky a rúčky stále lepšie poslúchajú avšak ešte stále ho nemôžete nechať si zúbky čistiť bez dozoru? Silikónová kefka so štítom je nielen funkčná vďaka mäkkým štetinám z lekárskeho silikónu ale aj bezpečná, nakoľko sa na ňu dá pripevniť tzv. štít, ktorý zabraňuje, aby si kefku deti nevložili do úst príliš hlboko.

zubná kefka pre deti od Zubajdy Aj pri jej používaní odporúčam používať len zubné pasty vhodné na papanie 😉 a byť pre istotu stále s deťmi ideálne umývajúc si aj vlastné dospelácke zuby, hihi!

3. v dvoch rokoch veku je už čas na toto “čudo “. Je ním obojstranná kefka zuby & ďasná, ktorá čistí súčasne vrchnú aj spodnú časť, prednú aj zadnú časť ústnej dutiny a to zároveň! Deti ju môžu používať celkom jednoducho samy a to do nejakých cca 6 rokov. Viac v recenzii od nášho kamoša testera 🙂 až zo severného Švédska.

IMG_1518

Všetky tieto zubné kefky sú vyrobené z potravinárskeho a lekárskeho silikónu, ktorý je jemný a šetrný k zúbkom, bez BPA a PVC a ak by sa dieťatku podarilo kúsok odkusnúť, nemalo by ho z toho bolieť bruško. Zároveň sú zabalené v kartóne, ktorý je z recyklovaného papiera a plastové okienko je z kukuričného škrobu.

Pre staršie deti vám porozprávam už čoskoro….dohryzenia!

Vaša Zubajda zubajda

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s