Zubajda recykluje :)

Ahojte,

ako isto viete, jednu zubnú kefku nemôžete používať celý rok. Pri pravidelnom používaní ráno aj večer je ju potrebné po čase využiť, tak ako aj po prekonaní choroby. Aj preto táto vecička patrí k tým, ktoré častokrát skončia v odpadkovom koši. A potom sa smetie kopí a kopí, alebo…sa to dá vyriešiť inak.

Začiatkom decembra náš tím zavítal do komunitnej záhrady Krasňanský zelovoc, kde má svoje políčko a rozhodol sa urobiť tento experiment:

IMG_3699.JPG
Vedľa seba poukladal 3 zubné kefky:

Prvá kefka je obľúbenou a tak často využívanou zubnou kefkou medzi slovenskými dospelými spotrebiteľmi. O to viac nám ostalo ľúto, že sme sa k zloženiu nevedeli dostať a tak ho konfrontovať so zložením detských zubných kefiek. Druhá je vyrobená z lekárskeho silikónu a tretia z kukuričného škrobu a štetinky z nylonu. Obe by mali byť recykľovateľné a kukuričný škrob aj kompostovateľný. Tak sme sa do toho pustili:


… teda najmladší tím Zubajdinho tímu ešte posledný krát chcel vyskúšať, či kefka skutočne funguje…:) a so zeminou to už nebola taká mňamka, tak sme ju radšej vrátili späť, zakopali s ostatnými a označili “KEFKY”, aby sme na jar opäť našli:

img_3714img_3722

Uvidíme ako to na jar dopadne a ktorá z kefiek získa prvenstvo v recyklácii…

Dohryzenia!

Vaša Zubajda

zubajda

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s